Lokalita a Počasí

DOLNÍ MORAVA Počasí


Neváhejte a jeďte tam, kde najdete vše!


Dolní Morava se nachází v Pardubickém kraji, v okrese Ústí nad Orlicí. Milovníky hor jistě potěšíme, jelikož obec leží mezi Orlickými horami a Jeseníky na úpatí Kralického Sněžníku. Nabízí tedy množství vyžití v kterémkoli ročním období.


V zimě patříme mezi nejvyhledávanější lokality pro zimní sporty. Nabízíme množství sjezdovek pro lyžaře a snowboardisty a také upravené běžkařské trasy. Díky poloze Dolní Moravy navíc můžete vyzkoušet tyto aktivity i v sousedních horách, ovšem garantujeme, že se vždy budete vracet k nám. Nově navíc obec nabízí Skitour Test Centrum, kde si můžete vypůjčit skialpinistické vybavení a vyzkoušet si značené skialpové trasy.


Léto je u nás ve znamení výletů do Národní přírodní rezervace Kralický Sněžník a dechberoucími výhledy na malebné údolí, kterým protéká řeka Morava, na jejíž pramen se můžete vydat a obdivovat hlavní evropské rozvodí. Vzhledem k poloze opět není problém objevit krásy okolních hor. Pokud by Vám výhled z vrcholů nestačil, nabízíme něco zcela unikátního. Stezka v Oblacích, která vznikla na základě návrhu architekta Zdeňka Fránka, se nachází na svazích hory Slamník v nadmořské výšce 1 116 m. Jedná se o unikátní rozhlednu, která byla otevřena v prosinci 2015 a nabízí úchvatné výhledy na všechny světové strany. Návštěvníci budou také okouzleni její architekturou, která v České republice nemá obdoby.


Po každém aktivním dni je důležité dopřát si pořádnou odměnu. Dolní Morava nabízí množství kvalitních restaurací, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Pokud patříte mezi příznivce neotřelých barů, garantujeme Vám, že u nás si vyberete.  

Tak co, už balíte na cestu?