Zimní dovolená

Tu pravou zimu zažijete u nás!

Trávíte rádi zimu aktivně a přemýšlíte, kam za lyžováním a kvalitními službami? Dolní Morava Vám nabízí vše na jednom místě.

Lyžování

K dispozici množství sjezdovek různé obtížnosti. Skicrossová dráha, snowpark a kilometry upravených běžeckých cest. U nás naleznete exkluzivně všechny informace na jednom místě. Jsme součástí areálu Větrný vrch http://www.skiarealvetrnyvrch.cz/.

Rodinný areál, který se pyšní nadstandardní úrovní služeb a hlavně oblíbenou crossovou tratí. Nabízí tři modré sjezdovky, takže je ideální pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Areál také nabízí možnost lyžování mimo sjezdovky, v případě dostatku sněhu, takže na své si přijdou i zkušenější jedinci. Dominantou je ale crossová trať, ta má délku přes 1 000 m, pro svou náročnost je vyhledávána dokonce českou skicrossovou reprezentací. Mimo závodů je navíc trať otevřena pro veřejnost, takže i ti, kteří tento extrémní sport nikdy nezkoušeli, mohou zažít jedinečný adrenalinový zážitek. V únoru dokonce můžete navštívit pravidelné závody evropského poháru a na vlastní oči vidět ty nejlepší z nejlepších. Navíc mají k dispozici výbornou lyžařskou školu, Brumíkovu lyžařskou akademii, pro děti od 3 do 6 let. Naučit se lyžovat ale může každý bez ohledu na věk, stačí se pouze ve škole osobně domluvit. Ceník naleznete ZDE!

Relax & sport centrum Dolní Morava

Troufáte si na náročnější lyžování? Pokud ano zamiřte do Relax & sport centra Dolní Morava. Čeká na Vás 7 sjezdovek o celkové délce 9,5 km, 2 čtyřsedačkové lanovky, 2 vleky kotva a 1 poma. Díky umělému zasněžování areál slibuje téměř jistotu sněhu a provozu všech tratí. Pro milovníky adrenalinu je připravena freestyle trať, která nabízí množství překážek a kombinuje prvky mladých olympijských disciplín jako boardcross, skicross či freestyle. Pokud jste začátečník, vyškolení lektoři Vám poradí a trať s Vámi projedou. Ani zde tedy nemůže chybět kvalitní lyžařská škola doplněná dětským ski parkem. I zde platí, že nezáleží na věku, ale na prožitku ze samotného sportu, škola je tedy přístupná každému bez ohledu na věk. Pokud zrovna nelyžujete, můžete vyzkoušet bobovou dráhu, která profilem platí za jednu z nejrychlejších v České republice. Vrátit se můžete do dětských let, díky speciální trati upravené na večerní sáňkování. Sáňkami sjedete délku 2,5 km za doprovodu umělého osvětlení a to už stojí za to. Areál dokonce nabízí jízdu rolbou nebo program „první stopa“, kde si můžete zamluvit exkluzivní ranní jízdu na dokonale upravené sjezdovce. K dispozici je také skibus a půjčovna. Areál tedy v kostce nabízí vše, co by si lyžaři i nelyžaři mohli v zimním období přát. Ceník naleznete ZDE!

Tipy od nás:

Zkuste si počítat najeté kilometry přes stránku Beout, je to zábava a můžete soutěžit s ostatními.

Běžky

Rádi střídáte zimní sporty nebo jste příznivci kvalitních běžeckých tratí v nádherné zimní krajině? Dolní Morava předčí Vaše očekávání.

Až 50 km upravených běžeckých stop, jejichž výchozím bodem je chata Slaměnka u horní stanice lanovky Sněžník, odtud se můžete vydat do Dolní Moravy nebo na druhou stranu hřebene až na Návrší nad Starým Městem pod Sněžníkem. Pokud preferujete okružní trasu, vyzkoušejte okruhy Mokřiny a Babská.

Tipy od nás:

Akruální stav běžeckých stop zjistíte na Facebooku nebo webových stránkách.

Wellness

Po sportu je důležitý relax. Máme pro Vás pár dobrých tipů:

Hotel Vista

Nabízí množství kvalitních služeb, které unavené tělo perfektně zregenerují na další den. K dispozici je bazén, vířivka, finská sauna, Kneippův chodník, parní lázeň i dětské brouzdaliště. Navíc nabízejí pravidelné saunové rituály a plavání s instruktorkou. Dále organizují lekce jógy, líčení u šálku kávy a lakování nehtů pro malé princezny. Informace a ceník ZDE!

Sport Hotel Dolní Morava

Přímo za humny můžete vyzkoušet bazén, finskou saunu, vířivku a relaxační zónu s překrásným výhledem na zasněžené okolí. Navíc je možno zakoupit masáže, které po celodenním lyžování jistě oceníte. Veškeré informace na https://www.sporthoteldm.cz/wellness-dolni-morava.

Penzion Jiřinka

Pokud preferujete soukromí, doporučujeme zakoupit privátní wellness v Penzionu Jiřinka. K dispozici pro Vás bude kombinovaná finská a infrasauna, parní sauna, vyhřívaná římská lavice a vířivka s panoramatickým výhledem do okolí. Zvlášť si můžete zakoupit večerní saunové rituály, nebo vyhřívanou římskou lavici spolu se saunou. Informace a ceník ZDE!

Gastronomie

Je důležité si to dovolenou užít se vším všudy. Gastronomie bývá nedílnou součástí kvalitních služeb, podívejte se, co naleznete u nás!

S námi si zasportujete, objevíte krásy zimní přírody a navíc se i kvalitně najíte a napijete.